Konferencje
Seminaria
Konkurs Fotograficzny


Prace Konkursowe
Laureaci
Wernisaż
Folder
II edycja
I edycja
Konkurs Fotograficzny "Zdrowie - podaj dalej!"
Starość z Młodością - RAZEM!


STAROŚĆ Z MŁODOŚCIĄ to motyw przewodni kolejnej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego „Zdrowie - podaj dalej!”.

Czy młodość może być dla starości, a starość dla młodości czymś znaczącym, ważnym, pożytecznym? Czy pomiędzy ludźmi młodymi a starymi istnieje nieprzekraczalny mur pokoleniowych różnic? A może jesteśmy sobie bliscy pomimo tych odmienności? Może w tych różnicach tkwi potencjał, z którego możemy czerpać?
Czy starość z młodością może iść w parze? Czy krocząc razem, okazując sobie wsparcie jesteśmy w stanie stworzyć coś wartościowego – dla siebie nawzajem, dla swojego rozwoju, dla zdrowia, dla ludzi wokół nas, dla społeczeństwa? Czy możemy aktywnie walczyć ze stereotypami, którymi często bezrefleksyjnie się posługujemy, myśląc i spotykając z ludźmi w innym niż my wieku?

Starość i młodość nie powinny ze sobą konkurować, a raczej się uzupełniać, wzajemnie wspierać i szanować.

Czekamy na Państwa prace, które w artystycznej formie, jaką jest fotografia, ukażą pozytywy płynące ze współpracy osób starszych i młodych, ze wzajemnego szacunku, wsparcia i zaufania do siebie.

Celem Konkursu jest zatem:
• zwrócenie uwagi na znaczenie współpracy międzypokoleniowej, wzajemnego wspierania się i korzystania z potencjału, kapitału społecznego, który posiadają ludzie starsi i młodsi;
• promocja wśród społeczeństwa pozytywnych postaw wobec możliwości współpracy międzypokoleniowej, wzajemnego zrozumienia i szacunku zarówno do swoich zdolności, umiejętności i potencjału, jak i deficytów występujących w obydwu kategoriach wiekowych;
• propagowanie aktywnej postawy w rozwiązywaniu problemów i barier międzypokoleniowych; kształtowanie umiejętności nawiązania współpracy osób starszych i młodych;
• walka ze stereotypami międzypokoleniowymi;
• integracja, budowanie poprawnych relacji społecznych pomiędzy osobami starszymi i młodszymi;
• ukazanie pozytywnych rezultatów współpracy pomiędzy ludźmi starszymi i młodszymi w życiu prywatnym, zawodowym, pozytywów w sensie emocjonalnym, zdrowotnym, psychicznym i społecznym.

Terminarz Konkursu
Konkurs fotograficzny trwa od 02.11.2015 r. do 14.02.2016 r., w tym:
a) przesyłanie prac odbywa się w okresie od 02.11.2015 r. do 24.01.2016 r. do godziny 23.59,
b) głosowanie przez Jury oraz Internautów trwa od 25.01.2016 r. do 14.02.2016 r. do godziny 23.59,
c) rozstrzygnięcie konkursu i ogłoszenie wyników do 21.02.2016 r.,
d) termin wręczenia nagród przewidywany jest w marcu 2016 r. i zostanie podany laureatom mailowo.

Nagrody
Do wygrania w Konkursie Smartfon Microsoft Lumia 640 XL Dual Sim, Power Bank Samsung do Smartfonów 8.4A EB-PG850B, Fresh'n Rabel Powerbank 5200 mAh 2 port oraz aparat fotograficzny Fujifilm Instax Mini 8!

Organizatorzy
- Zakład Humanistycznych Nauk Lekarskich Wydziału Lekarskiego, Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu
- Grupa Kreatywnie dla Zdrowia

Jury Konkursu:
dr Małgorzata Synowiec - Piłat - przewodnicząca
lek. Michał Jędrzejek - vice przewodniczący
dr Anna Pałęga
dr Jadwiga Wais
mgr Edyta Purzycka


Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć.